Olej silnikowy 5w30

Czym wyróżnia się olej silnikowy PMO 5w30

W pełni syntetyczny olej silnikowy PMO 5w30 oparty jest o wyselekcjonowane bazy olejowe. Zawiera duży dodatek baz z grupy IV- baz PAO. Oleje silnikowe PMO 5w30 wyróżniają się specjalnie skomponowanym zestawem dodatków uszlachetniających. W olejach PMO wszystkie stosowane dodatki, są dodatkami syntetycznymi. Oleje PMO nie zawierają dodatków mineralnych. To czym wyróżniają sie oleje silnikowe PMO 5w30 są niewątpliwie ich parametry. PMO 5w30 dominuje takimi parametrami jak HTHS czy wartość NOACK. Bardzo dobrze wypada również w takich wartościach jak Indeks lepkości czy lepkość kinematyczna. Kolejnym atutem tego oleju (podobnie jak wszystkich innych produktów PMO) są wnikliwe testy laboratoryjne każdej partii oleju składające się aż z trzech etapów. Takie działanie daje pewność, że każdy olej silnikowy opuszczający fabrykę, jest takiej samej jakości i o takich samych parametrach.

W jakich można warunkach stosować PMO 5w30

Olej ten stworzony jest do pracy w każdych możliwych warunkach. Nadaje się zarówno na sezon zimowy dzięki bardzo niskiej temperaturze płynięcia jak i sezon letni, dzięki wysokiemu współczynnikowi lepkości kinematycznej w wysokiej temperaturze. Olej silnikowy 5w30 nadaje się do auto osobowych, dostawczych i lekkich ciężarowych. Może być stosowany w silnikach wyżyłowanych do granic możliwości. Dzięki niskiej zawartości popiołów może być stosowany w samochodach z filtrem DPF, FAP itp. Jest bezpieczny dla układów EGR i TWC. Oleje z serii C3, określane są olejami lekkobieżnymi, które pozwalają zredukować konsumpcję paliwa.

Olej silnikowy PMO 5w30 C3

Jest to najbardziej popularna odmiana oleju 5w30. Olej ten może być stosowany wszędzie tam, gdzie wymagana jest norma  ACEA C3 i API SN. PMO 5w30 C3 szczególny polecany jest do silników Volkswagen, które wymagają normy VW 504.00/507.00, do silników Mercedes z normą Mercedes-Benz 229.52 a także BMW z normą BMW LL-04. Olej ten ze względu na niską zawartość siarki i innych popiołów zaliczany jest do olejów mid saps, dzięki czemu jest bezpieczny dla samochodów z filtrem DPF.

olej silnikowy 5w30
Olej silnikowy 5w30

Olej silnikowy PMO 5w30 C2

Jest to druga odmiana oleju 5w30 pod względem popularności w Polsce. Olej ten zalecany jest wszędzie tam gdzie wymagana jest norma ACEA A5 / B5 lub API SN / CF . Olej silnikowy PMO 5w30 C2 nadaje się do silników Fiata wymagających normy Fiat 9.55535-S1 a także silników Fiata, które są nadpisane przez tę normę. Olej ten zalecany jest również do samochodów marki Renault , które wymagają normy Renault RN0700. Olej nade się do silników z filtrem DPF i FAP. Olej 5w30 C2 posiada mniejszą lepkość kinetyczną od oleju 5w30 C3, dzięki czemu staje się olejem, który redukuje zużycie paliwa.

Olej silnikowy PMO 5w30 C4

Najrzadziej stosownym olejem z serii 5w30 jest odmiana C4. Olej ten jest odpowiedni do silników z normą Euro 4 i Euro 5 z wydłużonymi okresami wymiany oleju, wymagających jakości ACEA C4. Olej silnikowy 5w30 C4 szczególnie nadaje się do samochodów osobowych bądź dostawczych marki Renault z silnikiem Diesla. Bezpieczny dla układów DPF, EGR, TWC. Może być stosowany również w modelach Nissana i Suzuki, które wymagają normy ACEA C4. PMO 5w30 C4 posiada oficjalną aprobatę Mercedes Benz 229.51. Oprócz tego może być stosowany w silnikach Mercedesa, które wymagają normy Mercedes-Benz 226.51. Olej ten wyróżnia się szczególnie niskim parametrem NOACK.

Oleje silnikowe PMO