Charakterystyka oleju 0w30

Wśród wszystkich typów olejów zgodnie z klasyfikacją Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Motoryzacji SAE, można wyszczególnić olej o lepkości 0w30. Wybierając olej PMO 0w30 dostajemy w rzeczywistości w pełni syntetyczny produkt. Oleje te są przykładem olejów przyczyniających się do ograniczenia zużycia paliwa, mają bardzo wysoką jakość i w gruncie rzeczy przeznaczone są do silników najnowszej generacji. Tego typu oleje spełniają normy i wymogi emisji spalin Euro IV Euro V i Euro VI. Oleje PMO 0w30 odznaczają się wysoką wytrzymałością filtru olejowego. W praktyce oznacza to lepsze smarowanie części silnika jednocześnie zapobieganie powstawania osadów co skutkuje utrzymaniem silnika w należytej czystości.

Dlaczego warto sięgnąć po olej PMO 0w30

Jest to w pełni syntetyczny olej silnikowy oparty o specjalnie dobrane bazy olejowe i odpowiedni pakiet uszlachetniaczy. Oleje silnikowe PMO 0w30 podobnie jak innej produkty tej marki w swoim składzie zawierają odpowiednią ilości baz PAO, które podnoszą trwałość i wytrzymałość oleju. Dzięki takiemu zabiegowi olej silnikowy 0w30 posiada zwiększoną stabilność termooksydacyjną i stabilność temperaturową. Dzięki bardzo niskiej temperaturze płynięcia olej ten idealnie nadaje się do stosowania w warunkach arktycznych. Dzięki prawidłowemu rozprowadzaniu się oleju w niskich temperaturach, olej idealnie smaruje elementy silnika już od samego startu.

Zalety stosowania oleju silnikowego PMO 0w30

PMO 0w30 to najbardziej zaawansowany olej silnikowy. Olej 0w30 dzięki swoim właściwościom zapewnia doskonałą ochronę  w bardzo niskich temperaturach. Dzięki czemu silnik ma ułatwiony rozruch nawet w temperaturze -40 stopni. Specjalnie dobrany zestaw dodatków uszlachetniających odpowiedzialny za ochronę silnika wydłuża trwałość i bezawaryjność jednostki napędowej.  Specjalnie podniesiony współczynnik TBN, który odpowiada za neutralizację kwasów powstałych podczas pracy oleju, odpowiedzialny jest za ochronę silnika przed zjawiskiem korozji. Olej silnikowy 0w30 posiada bogaty zestaw środków czyszczących, które pozwalają utrzymać silnik w czystości.

Kiedy i gdzie warto stosować olej 0w30

Olej silnikowy PMO 0w30 dzięki niskiej temperaturze płynięcia stworzony jest specjalnie z przeznaczeniem do stosowania w bardzo niskich temperaturach. Jednak dzięki wysokim parametrom takim jak – Indeks lepkości i lepkość w 100 stopniach, olej ten świetnie nadaje się również do stosowania w każdych warunkach. Parametry te mówią, jak dobrze olej zachowuje się w szerokim zakresie temperatur poczynając od samego startu aż do pełnego rozgrzania silnika. Olej PMO 0w30 zalecany jest szczególnie do samochodów marki Volvo, jednak nadaje się również do silników benzynowych z lub bez LPG, silników Diesla innych marek, wszędzie tam gdzie wymagana jest specyfikacja ACEA A5/B5.

Dodatki i bazy oleju 0w30

Olej ten aby móc spełniać wszelkie normy jakości został poddany wielu procesom wzbogacania go dodatkami uszlachetniającymi. Specjalnie dobrany pakiet uszlachetniaczy sprawia, że olej ten świetnie zachowuje się w każdych warunkach, nawet przy wydłużonym przebiegu. Dodatkowo olej PMO 0w30 został wzbogacony dodatkiem baz PAO, które jeszcze bardziej podnoszą jego jakość. Dzięki takiemu zabiegowi olej wolniej ulega starzeniu się, wolniej się zużywa a także może być poddawany większym siłom podczas pracy silnika bez zmiany jego struktur.

Oleje silnikowe PMO